Randevu Al

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekim operasyonu ne kadar sürer ?

Operasyon ekilecek greft miktarına göre farklılık göstermekle birlikte 6-8 saat süren bir işlemdir. Bu süre zarfında kişi televizyon izleyebilir, müzik dinleyebilir.

Ağrılı bir işlem midir ?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılan bir işlem olduğundan herhangi bir ağrı hissedilmez. Kişi sadece lokal anestezi uygulanırken yapılan işlemi hissetmektedir.

Saç ekimi kimlere yapılabilir ?

Erkek tipi saç dökülmesi olan erkek ve bayanlarda,travma yada yanık sonucu oluşan saç kayıplarında, daha önce ekim yaptırmış fakat sonuç alamamış olanlarda saç ekim operasyonu yapılabilir.

Ne zaman yeni saçlarıma kavuşurum ?

Ekilen saçlar öncelikle 20 gün sonra dökülmeye başlar ve kişi eski haline geri döner. Daha sonra ekilen saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlar. Ekilen saç miktarının %60`ı 6.ayda, tamamı 1 yıl sonra çıkmış olu. Saçlar öncelikle zayıf ve kıvırcık çıkabilir,zamanla bu durum normale dönecektir.

Tek seansta kaç adet saç ekilebilir ?

Kişinin ekim yapılacak bölgesinin büyüklüğüne ve ense bölgesindeki saç yoğunluğuna göre değişebilmekle beraber 4000 greft ve üzeri saç elde edilebilir.

Ne zaman deniz yada havuza girebilirim?

Operasyondan 20 gün sonra rahat bir şekilde deniz ya da havuza girebilirsiniz.

Saç ektirdiğim bölgeyi kapatabilirmiyim?

Operasyondan 3 gün sonra uzmanımızın kontrolü altında şapka ile operasyon yapılan bölgeyi kamufle edebilirsiniz.

Saç ekimini kaç seans yaptırmam gerekir?

Ekim yapılan alanın büyüklüğüne ,kişinin saç alınacak ense bölgesindeki yoğunluğa göre birkaç seans uygulanabilir.

Ekilen saçlarım daha sonra dökülür mü?

Ekilen saçlar dökülmeme özelliğine sahip olan ense bölgesinden alındığı için kesinlikle dökülmez.

Saçlarım doğal olacak mı?

Eğer ekilen saçların çıkış yönleri doğru verilmiş ve sıklığı iyi ayarlanmış ise kimsenin anlayamayacağı doğal bir görünüm elde edilir.

İş hayatıma ne zaman geri dönebilirim?

Operasyon tamamlandıktan sonra ertesi gün bir pansuman işlemi yapılacaktır. Bu pansuman işleminden sonra iş hayatınıza dönmenizde bir sakınca yoktur.

Saç ektirmek pahalı bir işlem midir?

İşlemin ücretlendirmesi kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin ekim yapılacak bölgesinin büyüklüğü, cilt ve saç yapısının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için uzmanımızdan daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.