Randevu Al

Göz Kapağı Estetiği

goz-kapagi-estetigi-2Yaşın ilerlemesiyle ve yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında deri gevşemesi, fazlalığı, sarkması oluşur ve bununla birlikte özellikle alt göz kapaklarında yağ dokularının öne doğru fıtıklaşması ile torbalanma olabilir. Bu durumun estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini engelleyebilir.

Göz Kapağı Estetiği Yaşı

Genellikle 30 yaş üzeri, üst ve alt göz kapaklarında sarkma ve torbalaşma meydana gelmiş kişilere uygulanır.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şu an ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Kişinin mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda operasyonu yapılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Tekniği

Estetik göz kapağı operasyonu ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir ve gerekirse fazla görülen yağ kitlesi alınır. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olunur. Operasyon üst göz kapağında kıvrım çizgisi üzerinden, alt göz kapağında kirpiklerin hemen altından girilerek yapılır, bu sayede operasyon izleri belirgin değildir ve gizli kalır. Operasyon hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ve ameliyathanede yapılır.

Anestezi Türü

Genel anestezi veya Lokal anestezi ile intravenöz sedasyon (damar yolu ile uyutma) yöntemi tercih edilebilir.

Göz Kapağı Estetiği Operasyon Süresi

Üst göz kapağı operasyonu yaklaşık 40 dakika, alt göz kapağı operasyonu ise 1 saat sürer.

Göz Kapağı Estetiği İyileşme Süreci

Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Operasyon sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik olabilir. Dikişler 3-7 gün sonra alınır. Operasyon iyi sonuç verir. Kişi 5 gün sonra işine dönebilir. Kontakt lens kullanıyorsa 1 hafta sonra takabilir. Üçüncü haftadan sonra operasyonun yüzünüze verdiği, yaklaşık yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

Etiketler:

,

,